Havadan Çekim İçin Tüyolar


Manuel Moda Hemen Geçmeyin

Multikopterler ile Havadan çekim yaparken asla Manuel mod yeterli uçuş tecrübesine sahip kişiler içindir. Manuel mod da iken, uçuşunuza yardımcı olan ve daha stabil uçmanızı sağlayan sistem devre dışı kalır ve sabit uçuş tecrübesinden uzak bir uçuş yapmanızı sağlar. Buda sizi ya profesyonel bir pilot olmaya ya da o yolda ilerlerken cihazınızı parçalamaya zorluyor. Uzun süre uçuş tecrübesi olmayan pilotlar manuel modda kaza ve kırım riskini her zamankinden daha fazla yaşarlar.

Cihazınızı tanımadan manuel modda uçmak gerçekten sizin için anlamsız ve tehlikeli bir davranış. Manuel mod da uçmanın vakti geldiğine inandığınızda pratik yapacağınız alanın güvenli bir bölge olduğuna emin olunuz.

Manuel modu çözene kadar alçak irtifada uçuş yapın. Kendinizi geliştirdikten sonra yüksek irtifalara çıkabilirsiniz.

2. Rüzgarlı Durumlarda Çok Tedbirli Olun

Güçlü rüzgar, havadan çekim cihazlarının düşme sebeplerinden biridir. Rüzgar 16-32 km/s hızları arasında veya üzerindeyse uçuşa kesinlikle çıkmamanızda fayda var.Rüzgar ve Drone

Piyasada bulunan birçok drone, rüzgara karşı uçuşlarda kendilerini düzeltmeleri ve kazaları önlemek için otomatik düzeltme adı verilen bir sistem sahiptir. Bu sistem sayesinde rüzgar hangi yönden daha fazla esiyorsa o yöndeki motorlar daha güçlü çalışarak cihazın hava da daha sabit uçmasnı sağlar. Ancak bu duruma güvenerek rüzgara karşı uçmak kesinlikle mantıklı ve güvenli değil.

Genel uçuş kurallarından biri olan uçuş modu kontrolünü havalanmadan önce yapmanız çok önemli. Kapalı alan uçuş modunda iseniz, açık alan uçuşu için açık alan yani GPS moduna geçmenizde fayda var.


Leave a comment