Yükleniyor

Havadan Video Çekimi | Gökyüzündeyiz - Havadan Görüntüleme - Havadan Çekim

Havadan Video Çekimi

Biz Gökyüzündeyiz Ekibi olarak; uzaktan kumandalı Aircam (FlycamSkycamHelicam) altına yerleştirilen stabilize kamera sistemi ile çekim yapmaktayız. 1 – 2000 metre arasında irtifalarda uçuş kabiliyetine sahip aracımız ile istenilen yeri video ya da fotoğraf olarak görüntülemekteyiz. Sinema sektörü için; reklambelgeseldizi ve özel sahnelerde ihtiyaç duyulan hava çekimlerini profesyonel olarak gerçekleştirmekteyiz.
Bunun yanı sıra; belediyeler, parklar, oto yollar, üniversiteler, inşaatlar, fabrikalar ve su parkları gibi geniş alanlara yayılmış bölgelerin, ve de konserler, festivaller, mitingler gibi organizasyonların havadan çekimlerini yapıyoruz.

Aircam sistemimiz iki farklı kumandadan kontrol edilmekte olup, bunlardan bir tanesi Aircam uçuşunu sağlamak için pilotumuz tarafından kullanılır. Diğeri; kameramanımız tarafından kontrol edilir. Aracın altında bulunan gimbal sistemi kameranın tamamen Aircam (Flycam, Skycam, Helicam)‘den bağımsız hareket etmesini sağlar. Ve böylece; pilotumuz istenilen koordinatta uçuşunu gerçekleştirirken kameramanımız istenilen açının çekimini yapar. Örneğin, Beşiktaş İskelesinde bir buluşma sahnesinin hava çekiminde; bunu genelden özele doğru yapıp, tek çekimde havadan kalabalık Beşiktaş İskelesini gösterip, sonra yakınlaşarak iki kişinin birbirine sarılmasını bel planında alıp etrafında dönerek ark yapabiliriz. Bunun için pilotumuz istenilen koordinatlarda uçarken, kameramanımız ise, istenilen kadrajı sağlayacaktır. Pilotumuz obje etrafında dairesel hareket ederken kameramanımız odak noktası olarak objemizi sabitleyecektir.

Gökyüzündeyiz Ekibi olarak; sınır tanımayan profesyonel çekim olanaklarımızla, yapılamaz denilip silinen sahnelerin, bundan sonra tekrar düşünülmesini öneriyor, bu sefer yapılamayacağından değil, emin olun daha iyisi yapılabileceğinden dolayı böyle söylediğimizi belirtiyoruz.